Jak to všechno začalo

V roce 1996 začala Adri Jeffers se svým manželem Waynem a talentovanou matkou Ninou vyrábět v Jihoafrickém Durbanu roztomilé safari oblečení pro děti, které se rozšířilo po světě rychleji než africký stepní požár.

Co nás inspiruje

Báječné legrační obličeje afrických zvířat v kombinaci s jemnou látkou se staly symbolem naší značky. Úsměv na tváři vykouzlí zvířátka, která rostou a stárnou spolu s dětskými oblečky. Tým, který se na výrobě podílí, je energický a všichni mají jedinečný smysl pro humor, což je zřejmé na všech částech oblečení značky Hooligans Kids.

Jak rosteme

Původně pouze jihoafrická značka se postupem času rozrostla až za oceán. Dnes naleznete atraktivní oblečení Hooligans Kids v Evropě, Kanadě, USA i v Austrálii a dnes i v České republice. I my jsme již byli unaveni sériově vyráběnými oděvy, proto jsme s nadšením uvítali možnost dovést na náš trh něco nového, jiného a krásného.

Kvalitní a bezpečné oblečení

Bezpečnost dětí je u nás samozřejmě na prvním místě. Jsme si dobře vědomi, že miminka dají do pusy vše, a proto si můžete být jisti, že dětské oděvy značky Hooligans Kids jsou vyráběny tak, aby odolávaly nájezdům rostoucích zoubků. Všechny druky jsou spojeny speciálními stroji, knoflíky neobsahují žádné olovo a patentky používáme pouze bez niklu. Capáčky mají speciální pogumované podrážky v dizajnu zvířecích stop, abychom zajistili, že první krůčky Vašich dětí budou bezpečné. Tkaniny neobsahují žádné škodlivé chemické látky a hedvábné etikety nezpůsobují poškrábání dětské kůže. Šňůrky a gumičky z bezpečnostních důvodů u oděvů pro nejmenší vůbec nepoužíváme.

100% organické

Oblečení Hooligans Kids se vyrábí ze 100% organické bio-bavlny jihoafrického původu. V některých případech se kombinuje s polyesterem nebo nylonem. Veškerou bavlnu nakupujeme v jižní Africe, v Durbanu se pak barví do specifických odstínů.

Jsme jiní – jsme fér

Za léta existence společnosti jsme se naučili, že práce s lidmi z dříve znevýhodňovaných komunit znamená mnohem více než zisk. Některé ženy chodí do práce s modřinami, které jsou způsobeny domácím násilím, jiné opouštějí kvůli práci domov a nechávají děti svému osudu. Naše společnost o těchto problémech ví a rozhodla se těmto ženám pomoci získat respekt, který si zaslouží. Vždyť právě tyto ženy vytvářejí nádherné oblečení Hooligans Kids. Zavedli jsme spravedlivé obchodní praktiky, které se projevují i v cenách na trhu. Můžete si být naprosto jistí, že u žádného pracovníka, který se na výrobě oblečení podílel nebylo porušeno základní právo na spravedlivou odměnu za odvedenou práci. 98% současných zaměstnanců pracuje v naší společnosti již více než 10 let a práce dětí do 18 let je u nás striktně zakázána.

Společnost Hooligans Kids je registrována jako Fairtrade organizací COFTA (Cooperation for Fair Trade in Africa).